שימוש במלגזות שדה בחקלאות | צור אנד מור - יבואן מרסקות גזם, מיכון למטעים וכרמים, מיכון חקלאי

שימוש במלגזות שדה בחקלאות

רובנו מתעניינים בשלב זה או אחר של חיינו במכונות הממונעות השונות. גם אם כלי רכב הם לא הדבר שאנו עוסקים בו, רובנו יודעים לומר כי טרקטורים משמשים לחקלאות, משאיות להובלת סחורות וכמובן מכירים את כל אמצעי התחבורה הפרטיים.
מה שלא כולנו יודעים הוא שישנן מלגזות שדה המשמשות לעבודות החקלאות ולא רק לצורך מפעלים ומחסנים. היום אנו יכולים לראות מלגזות מסוגים שונים כאשר לכל מרחב אפשר למצוא מלגזה ייעודית שמיועדת לעשות את העבודה שאנו זקוקים לה. כמובן, התאמה של מלגזה לשימוש הנחוץ חשוב מאד אם אנחנו רוצים להשיג ממנה את הטוב ביותר.

 

ההבדלים בין המלגזות

אנו יכולים לראות כי ישנן מלגזות רבות וכל אחת משמשת לצרכים שונים כמו מלגזות שדה לחקלאות, מלגזות למחסנים ומלגזות שמשמשות במפעלים. כעיקרון, כל המלגזות עובדות בשיטה שנראית דומה כשההבדלים העיקריים בין המלגזות השונות הם:

  • יכולת ההרמה - יכולת ההרמה של המלגזה משתנה בין המלגזות השונות. אנו יכולים לראות שישנן מלגזות במפעלים והן מרימות סחורות גדולות ואנו יכולים לראות מלגזות שמשמשים במחסנים בהם מאחסנים סחורות קלות. בבחירת מלגזה עלינו לבחון איזה משקל הרמה היא תצטרך לשאת.
  • גודל המלגזה - הגודל של המלגזה יכול להשפיע על יכולת ההרמה שלה וגם על אופי התנועה. לעתים מלגזה גדולה לא תתאים למקום על אף העוצמה שלה וזאת בשל הצורך בתנועה במקומות צרים. לכן כאשר רוכשים מלגזה חייבים לבחון אם היא תנוע כנדרש במרחב הקיים.
  • אנרגיה הנדרשת לתפעול - ישנן מלגזות אשר נטענות בחיבור חשמלי וישנן מלגזות אשר עובדות על מנוע דיזל. ההבדל בין השניים הוא הכוח של המלגזה וגם הפליטה שלה (מנוע דיזל לרוב לא יתאים למקומות סגורים כמו מחסנים).

 

מלגזות בשירות החקלאות

מלגזות שדה הן שימושיות מאד ואנו יוכלים לראות כי כמעט בכל ענף חקלאי יש להן שימוש. המלגזות יכולות לשמש את החקלאות בכל אחת מהעבודות. המלגזות יכולות להיות שימושיות באזורי הקטיף כשהן מעבירות את ארגזי האיסוף ממקום למקום או מאזור האיסוף למחסנים והן יכולות להיות שימושיות מאד באזורי האחסון ולעזור כשיש להעביר את הסחורה למשאיות (שם הן עושות עבודה שדומה למפעל). ללא מלגזות קשה מאד להפעיל היום שדות חקלאיים רווחיים כיוון שהן עושות פעולות בסיסיות שמחוייבות לעבודה.

 

בחירת מלגזות לעבודה חקלאית

בחירת מלגזות שדה מתוך מבחר המלגזות הקיים צריכה לענות על הדרישות של השדה עצמו. כל אחד שמבצע רכישה של מלגזה חייב להביא בחשבון למה היא תשמש ואלו משקלים היא תרים. כמובן, לא חייבים לבצע את כל השיקולים לבד ולשם כך ישנה חברה המתמחה במכירת מלגזות והתאמתן לכל אחד לפי הצרכים שלו. ההתייעצות יכולה לתת מענה לשאלות רבות ולחסוך גם כספים וגם עוגמת נפש אשר עלולה לעלות כשמבצעים רכישה של מלגזה לא מתאימה.

יצירת קשר

טלפון : 050-7681044
טלפון : 050-7681044

שדה חובה

יצירת קשר

טלפון : 050-7681044
טלפון : 050-7681044

שדה חובה