שימושים בבוכנות הידראוליות בתעשיית החקלאות | צור אנד מור - יבואן מרסקות גזם, מיכון למטעים וכרמים, ייצור מיכון חקלאי

שימושים בבוכנות הידראוליות בתעשיית החקלאות

מכשירים המפעילים כוח בצורה קווית וליניארית מורכבים מגליל ונותנים מענה על צרכים רבים בענף החקלאות. בתוך הגליל יש בוכנה הנעה באמצעות לחץ של נוזל, כאשר המטרה היא להפעיל כוח רב ולהביא לתנועה. זהו התקן המשתמש בלחץ של נוזל על מנת לדחוף את הגליל, אולם חשובה לא פחות הצורה שלו בתוך מכונות כבדות.

בתוך ההתקן קיימת משאבת שמן המזרימה את השמן ישירות לתוך המכשיר. הדגשים העיקריים עבור הפעלה אפקטיבית הם להימנע מהיווצרות בועות אוויר במערכת, היות ואוויר הוא גז הניתן לדחיסה ושמן הוא נוזל שלא נדחס.

 

ציוד מכני הנדסי ושיטת הפעולה של המכונות

מכונות חקלאיות המשתמשות במכשירים הידראוליים ופנאומטיים נפוצים בכל רחבי העולם. מכונות אלו שייכות לקטגוריה של ציוד מכני הנדסי. אפשר לדוגמא למצוא לא מעט טרקטורים על מכשיריו החקלאיים השונים, יעה אופני, מחפר ומחפרון עם צורת פעולה דומה. עוד מכשירים חקלאיים הנמצאים בשימוש הם מפלסת ומלגזה.

בנוסף, בשנים האחרונות הלו שימושים בבוכנות הידראוליות בתעשיית החקלאות לבוא לידי ביטוי גם במשאיות איסוף אשפה, מדחסי אשפה ובלמים של מכונות גדולות וכבדות. יש מכשירים הנעים באיטיות כדי להניף מסה של עשרות ומאות טונות, אך בתעשיית החקלאות הדגש הוא על שימוש במכשירים הנעים במהירות אך למרחקים קצרים.

 

הידראוליקה בענף החקלאות

השימוש במכשירים המבוססים על הידראוליקה מחייבת סקירה קצרה של התחום. הידראוליקה עוסקת בחוקי שיווי המשקל וחוקי התנועה של נוזלים. לפי העקרונות המנחים של המדע, חוקי התנועה של נוזלים הזורמים בתנאי לחץ יכולים להוות פקטור משמעותי ביצירת אנרגיה. הידראוליקה מפתחת שיטות ליישום החוקים השונים ובוחנת כיצד ניתן להביאם לידי ביטוי גם במכונות חקלאיות וגם בסוגים אחרים של ציוד מכני הנדסי.

השימוש בחוקי הידראוליקה חיוני בענפי טכנולוגיה בהם יש לנוזלים תפקיד חשוב. מלבד המכונות הבסיסיות, הידראוליקה בענף החקלאות מופיעה בתנועת מים במובילים קרקעיים ותת קרקעיים, אספקת מים לשדות, ניקוז והגנה מפני שיטפונות.

 

היתרונות של מכונות חקלאיות

מכונות המנצלות בצורה נכונה את המכשירים המפעילים כוח רב בצורה קווית מציעות יתרונות עבור שימושים חקלאיים. ראשית, התחזוקה של מכונות אלו פשוטה מכפי שנהוג לחשוב. מכונות חקלאיות פועלות בשטח יחסית בעייתי הכולל כמות גדולה של חול, אבק ולעיתים גם משקעים. שנית, עלות המכונות אינה גבוהה והן עמידות לאורך שנים. מכונות חקלאיות מצליחות לבצע את הפעולה הנדרשת תוך מינימום של מאמץ מצד המפעיל.

בתחום החקלאות יש שורה ארוכה של חלקים המשדרגים את אופי הפעילות של המכונות. כך לדוגמא ניתן לרכוש או להחליף במידת הצורך פינים, גלי הינע, משאבות ספציפיות לטרקטורים וגם חישוקים לחקלאות או צירים. בקטגוריה של ציוד הידראולי כללי המוצרים הנפוצים בענף החקלאות הם שסתומים הידראוליים, בוררים, מנועים הידראוליים במומנט גבוה ומשאבות ומנועים בוכנתיים אקסיאליים.

יצירת קשר

טלפון : 050-7681044
טלפון : 050-7681044

שדה חובה

יצירת קשר

טלפון : 050-7681044
טלפון : 050-7681044

שדה חובה