ציוד חקלאי | צור אנד מור - יבואן מרסקות גזם, מיכון למטעים וכרמים, מיכון חקלאי

ציוד חקלאי

בימי קדם חקלאות הייתה מבוססת בעיקר על עבודת כפיים, אבל עם השנים היא הלכה והשתכללה והמין האנושי השכיל ליצור שלל כלים וציוד חקלאי מגוון אחר, כשלמעשה הצורך לייעל את החקלאות הביא להמצאות רבות שמשמשות גם בתחומים אחרים ובאופן כללי התמורות בתחום זה הולידו שינויים חברתיים רבים.

 

לא להתפשר על האיכות

ציוד חקלאי הוא ציוד שחייב לעמוד בעומסים כבדים. בין אם מדובר בטרקטור, בין אם זו מחרשה, בין אם אלה מלגזות או ציוד מכני הנדסי כבד ובין אם זהו דוד דישון או גלגלת לפריסת צנרת – בכל מקרה מדובר בציוד שאמור לעבוד שנים רבות ובמשך ימים רבים מדי שנה, כשהוא חשוף לפגעי מזג אוויר וכן לתנאי שטח קשים, ועל כן הוא חייב להיות איכותי ללא פשרות.
כדאי לזכור שציוד חקלאי לא תקין עלול לפגום בפעילות חקלאית חיונית – למשל להשבית את הקטיף, ובשל החשיבות הרבה של תזמון כל פעולה חקלאית למועד האופטימלי הרי שהדבר עלול לגרום לנזק כספי ניכר (קטיף שמתעכב, למשל, עלול לגרום לכך שלא ניתן יהיה כלל למכור חלק מהיבול).

 

על חקלאות וחשיבותה של בטיחות

פרמטר נוסף עליו יש להקפיד בעת רכישת ציוד חקלאי הוא הבטיחות. סולמות קטיף שאינם מושלמים, סרן פיתול שעלול לקרוס, זרוע הידראולית שאינה מרותכת כהלכה לטרקטור או מרסקת גזם שאינה בטיחותית דיה, ולמעשה כל פריטי הציוד המשמשים עבור חקלאות ושאינם בטיחותיים לחלוטין עלולים להוביל לתאונות שתוצאותיהן קשות במיוחד.

 

אספקה מהירה

עקב אופיו של הציוד המשמש לחקלאות לא כולו זמין בכל רגע נתון, ועל כן חשוב לרכוש אותו ממקור אמין ומהימן המתחייב לזמן אספקה סביר – ועומד בהתחייבויות שלו. המתנה ממושכת מדי לפריט ציוד זה או אחר עלולה לשבש את התוכניות ואף להוריד לטמיון עונה שלמה.

 

מידע מקצועי יקר ערך

גם החקלאים הוותיקים ביותר לא תמיד מצליחים להתעדכן בכל החידושים בתחום הציוד החקלאי. במקרים אחרים פונים חקלאים לענפים חדשים מבחינתם, וזקוקים לציוד חדש – כדאי מאוד לרכוש ציוד חקלאי אצל אנשי מקצוע מנוסים היודעים להתאים לכל חקלאי בכל תחום ובכל אזור בארץ בדיוק את הציוד האופטימלי עבורו.

 

מחירים סבירים

חקלאות מעניקה לעוסקים בה סיפוק רב ואת ההנאה הטמונה בקשר הבלתי אמצעי עם האדמה כמו גם את הנחת מלראות כיצד הידע והמאמץ מניבים פירות והופכים שתילים רכים או זרעים קטנטנים ליבולים מרשימים, אבל מצד שני אין זה סוד כי בימינו אין זה קל להתפרנס בכבוד מחקלאות (ויעידו על כך החקלאים הרבים שעברו למצוא פרנסה בתחומים אחרים והשינויים הדרמטיים בכל המושבים והקיבוצים בישראל בשנים האחרונות).

בשל כך גם סוגיית המחיר היא רבת חשיבות בעת רכישת ציוד חקלאי – אמנם אסור בשום פנים ואופן להתפשר על האיכות, הבטיחות והאספקה המהירה, אולם בהחלט יש לקחת בחשבון גם את עלות הציוד ולהעדיף מקומות זולים יחסית.

יצירת קשר

טלפון : 050-7681044
טלפון : 050-7681044

שדה חובה

יצירת קשר

טלפון : 050-7681044
טלפון : 050-7681044

שדה חובה