מתכות שמשתמשים בהן לתעשיית החקלאות | צור אנד מור - יבואן מרסקות גזם, מיכון למטעים וכרמים, ייצור מיכון חקלאי

מתכות שמשתמשים בהן לתעשיית החקלאות

תעשיית החקלאות היא אחת מהתעשיות היותר מסובכות, בישראל ובעולם. המוני מכשירים בהם משתמשים, גם אם לא תמיד הם מהמסובכים ביותר, מכשור מסוכן ובעיקר הסתמכות על גורמי הטבע, כל אלה מובילים לכך שתעשייה זו מורכבת מהרבה יותר מדי גורמים בהם היא תלויה.

 

על מה מושתת ענף החקלאות

אם כן, הענף מושתת בעיקר על גורמי הטבע ועל הידיים העובדות. אין זה סוד שללא מזג אוויר ראוי לא יוכלו הצמחים והמזון שגדלים בכר המרעה החקלאי להתקיים. ללא גשם לאורך כל השנה תהיה בעיה גדולה לחלק מהמזון, כאשר מן העבר השני ללא שמש תוכל להיווצר בעיה למזון מסוג אחר. הדבר השני שמשמש כבסיס לחקלאות, הידיים העובדות, הן הידיים שפועלות על מנת שהחקלאות תתפתח, כלומר שכל המזון האורגני אכן ימשיך להיווצר, כשהכוונה היא גם לחליבת הפרות או לאסיפת הביצים מהלול. אך ישנם חלקים מסויימים שלולא הם, גם גורמי הטבע והידיים העובדות לא יעזרו. נכון, אולי בעבר היה בהם שימוש הרבה פחות מאסיבי, אך ככל שהעולם מתפתח גם החקלאות צועדת קדימה, וכיום נדמה שלולא חלקים אלה, היא לא באמת תוכל להתקיים.

 

סוגי מתכות בענף

החלקים הללו הינם חלקים העוזרים בפעולות שנעשות באופן שוטף בענף החקלאות, חלקים דוגמת ברזים וצינורות העשויים מתכת. ללא השימוש בהם התהליכים היו נעשים במהירות הרבה יותר נמוכה, ודומה כי זה היה פוגע גם בגידולים ויוצר תפוקה הרבה פחות איכותית. חומרים אלה כאמור, עשויים סוגים שונים של מתכות. אחת המתכות הללו היא פלדת כלים. פלדת כלים הינה מתכת העמידה בפני חום וקור, כך שבכל תנאים של מזג אוויר, היא מצליחה לעשות את עבודתה נאמנה, כשהמתכת הזו אפילו כמעט ואינה נשחקת.

 

מהם השימושים של פלדת אל חלד

עוד מתכת אותה ניתן לראות בשימוש במוצרים רבים בענף החקלאות היא הנירוסטה. מתכת זו מרכיבה את הברזים לחקלאות ומשמשת חומר חשוב מאוד בצינורות ובמחברים, אך השימוש בה נעשה גם בחיפויים חיצוניים למבנים לצורכי עיצוב, לחלקי רכב, לבניית ספינות, למוצרי ספורט ועוד. השם המקצועי והמלא למתכת הנירוסטה היא פלדת אל חלד. פלדה זו נקראת גם פלדה בלתי מחלידה, או בקיצור פלב"מ, והיא מוגדרת כסגסוגת ברזל אשר מכילה כרום בכמות של 11.5 אחוזים ומעלה. מתכת זו זוכה לשימושים רבים כפי שניתן לראות בעיקר בשל העובדה שהינה עמידה בפני חלודה ובדרך כלל אינה סובלת מקורוזיה, לפחות לא בשלבים מוקדמים של השימוש בה. מתכות דוגמת פלדת האל חלד נמצאות בשימוש רב בענף, מאחר שמחירה הוא נמוך יחסית ועמידותה גבוהה מאוד, והינה נחשבת לחומר ידידותי לסביבה, היות והיא ניתנת למחזור. את מתכת זו נוכל לראות מגיעה בצורות שונות דוגמת לוחות, יריעות, מוטות, צינורות וחוטים, אשר את כל אלה ניתן לראות בענף החקלאות ובענפים נוספים.

יצירת קשר

טלפון : 050-7681044
טלפון : 050-7681044

שדה חובה

יצירת קשר

טלפון : 050-7681044
טלפון : 050-7681044

שדה חובה