כיצד לשמור על בטיחות בעבודה | צור אנד מור - יבואן מרסקות גזם, מיכון למטעים וכרמים, מיכון חקלאי

כיצד לשמור על בטיחות בעבודה

העבודה היא חלק מהחיים של כולנו. אך על מנת שנמשיך ונוכל לעבוד בה וגם לנהל את חיינו כרגיל, עלינו לשמור על עצמנו בכל דקה משעות היום. לא משנה אם עובדים במפעל, בחנות או במשרד, ישנם דברים שונים אותם חייבים לעשות ולפיהם חשוב מאוד ללכת, כל זאת על מנת לשמור על הבטיחות ובסוף היום לחזור הביתה בשלום.

 

אחראי הבטיחות בעבודה

אחד האנשים שתורמים לכך, בעיקר במפעלים גדולים בהם יש סיכון הרבה יותר גדול להיפגע, הוא אחראי הבטיחות. אחד העובדים בחברה הינו אדם שרכש את ההשכלה הנדרשת, עבר את כל הקורסים הרלוונטיים וכיום הינו אחראי הבטיחות של החברה, שתפקידו לארגן את כל הרצאות הבטיחות של החברה ולמנות את נאמני הבטיחות בכל קומה או משרד, על מנת שהבטיחות תישאר קיימת גם כשהוא לא בסביבה. אחד הדברים הראשונים והחשובים ביותר אותם עושה אחראי הבטיחות הוא כאמור הרצאה לעובדים אודות הבטיחות בחברה. במסגרת הרצאה זו יידע כל עובד מה נכון ומה לא נכון, אילו דברים הוא יוכל לעשות בקרב המכשירים הכבדים והמסוכנים שבמקום העבודה ואלו לא ובגדול יידע להבדיל בין הנכון ללא נכון מבחינה בטיחותית.

 

ממה כדאי להימנע בעבודה כדי לשמור על הבטיחות

אחד הדברים הללו הוא שהייה ממושכת בקרב מכונה מסוימת או מתקן כלשהו. כך למשל, עובדי הנמל שעובדים על מנוף לא יכולים להיות במשך יותר מארבע שעות על המנוף, כאשר לאחר ארבע השעות הללו הם צריכים לרדת ולזכות למנוחה. גם נהגי המשאיות שנשלחים על ידי חברת שילוח מסוימת מקבלים תדרוך בטיחות מאחראי הבטיחות של העבודה והוא מציג בפניהם את הסכנות הטמונות עבור כל מי שעובר על החוקים ולא יורד מהכביש לאחר מספר השעות הנהוג בחברה, כשבדרך כלל מדובר על בין 8 ל-12 שעות. עוד דבר אותו יש לאכוף הוא לא לאכול במקומות שאינם מיועדים לכך ולא לעשן בקרבת המתקנים המסוכנים. ישנם מפעלים רבים בהם ישנם חומרים מסוכנים דוגמת חומרים רדיואקטיביים ובניגוד למה שאנשים רבים חושבים שהדבר היחיד עליו יש להקפיד בקרב חומרים אלה הם בגדי עבודה מתאימים שישלבו בגדים ארוכים ומיגון מתאים, גם מזון ועישון הינם אסורים בתכלית האיסור בקרבת חומרים אלה.

 

חשיבותם של בגדי עבודה

ואם כבר נגענו בביגוד המתאים, אין בכלל ספק כי מדובר באחד הדברים החשובים ביותר במסגרת הבטיחות בעבודה. ללא בגדי עבודה מתאימים עולה באופן משמעותי הסיכון להיפגע במגוון דרכים. כפי שהוזכר קודם לכן, בקרב חומרים רדיואקטיביים חשוב מאוד להתמגן היטב, ללבוש בגדים ארוכים ולהשתמש במסכות מיוחדות לנשימה. בעבודה בחוץ יש להתמגן בהתאם אף כן, כמו למשל בעזרת כובע ומשקפי שמש שיגנו עליכם מפני השמש ושרוולים ארוכים למניעת קרני השמש על העור. במפעלים מסוימים חשוב מאוד אפילו להתקלח ולהחליף את בגדי העבודה לבגדי היומיום שלכם, שכן החומרים המסוכנים שנדבקו לבגדים עלולים ללכת הביתה יחד אתכם.

יצירת קשר

טלפון : 050-7681044
טלפון : 050-7681044

שדה חובה

יצירת קשר

טלפון : 050-7681044
טלפון : 050-7681044

שדה חובה