חקלאות מודרנית | צור אנד מור - יבואן מרסקות גזם, מיכון למטעים וכרמים, ייצור מיכון חקלאי

חקלאות מודרנית

חקלאות כראי החברה - אז והיום

גם כיום החקלאות היא העיסוק הרחב ביותר בעולם – 42% מאנשי העולם עוסקים גם בימינו בחקלאות. עם זאת, החקלאות של היום רחוקה שנות אור מהצורה בה נראתה בתחילת המאה שעברה. ראשית כל, הגידול הוא סטטיסטי – בתחילת המאה העשרים תוצרת חקלאי בודד הספיקה בממוצע ל-2.5 בני אדם, בעוד כיום תוצרתו של חקלאי בודד מספיקה ל-130 בני אדם בממוצע. זוהי תוצאה של תהליך המודרניזציה והטכנולוגיה שעבר על החברה כולה, ובליבה החקלאות, שהפכה מחקלאות קיום – בה כל אדם מתקיים על תוצרתו החקלאית – לחקלאות אינטנסיבית וחקלאות תעשייתית – שימוש בשטחי אדמה נרחבים, חומרים וגידולים בכמות עצומה וטכנולוגיה מתקדמת בכדי למקסם את רמת וכמות התוצרת החקלאית. בלב הטכנולוגיה החקלאית ניצבות החממות.

 

כלים לחקלאי המתקדם

החקלאות המתקדמת של ימינו מתבססת על מחשב בו במידה שהיא מתבססת על טרקטורים, ושניהם חשובים לתהליך הייצור והיבול ההמוני. מצדה האחד של החקלאות המודרנית ניצבים הכלים המוכרים – הטרקטור והכף, הסולם, העגלה והמזמרה. בלי אלה, לא תתכן חקלאות בשדה הפתוח גם בימינו. הסולמות האיכותיים והגבוהים משמשים את החקלאים לקטיף היבול. הטרקטור, הנגרר והעגלה לשינוע ולחריש הנחוצים בשדה החקלאי. המזמרות משמשות גם הן לאיסוף היבול ולטיפול בגידולים, כמו גם מרסקת הגזם ומזלגות הטרקטורים. בצד השני של אותו המטבע ניצבת הטכנולוגיה – המחשב הוא זה שמנהל את העבודה החקלאית, ובעודו ניצב בשדה הוא מחובר למערכות ההשקיה והדישון ומנהל אותן. גם מחשבי ההשקיה והדישון, כמובן, ראויים לטיפול יסודי – מכני ופיזי, בקיבועם לאדמה. מקבעים שכאלה ניתן למצוא בקלות במסגריות המתמחות בעבודה עם משקים חקלאיים. גם את כל הציוד הנלווה לטרקטורים, נגררים ועגלות, סולמות עבודה ומזמרות חשמליות – ניתן למצוא במסגריות מסוג זה.

 

חממות

החממה היא מבנה חקלאי שנועד ליצור תנאי מזג אוויר אופטימליים לייצור יבול חקלאי בכמות ואיכות גבוהים, לעתים קרובות בסביבה בה הגידול באופן טבעי אינו אפשרי. חממות, כשלעצמן, הן המצאה קדומה למדי – וניתן למצוא דיווחים על מבנים חקלאיים שכאלה כבר ברומא העתיקה, אך רק אלפיים שנים לאחר מכן – במאה ה-19 – החלו להיבנות חממות תעשייתיות גדולות לצורכי הגדלת היקף ואיכות היבול החקלאי. לחממה התעשייתית המודרנית קירות שקופים, על מנת לחשוף את הגידולים לאור השמש שנחוץ להם, ובקרת מזג אוויר מוחלטת. בזכות יצירת טמפרטורה אופטימלית לגידול, חשיפה קבועה לאור שמש ויצירת מערכת השקיה אוטומטית מתקדמת בתוך החממות, אלה מהוות חלק גדול מהיקף הייצור החקלאי בעולם כיום.

 

גם היום - תעשיית החיים

החקלאות היא הכרחית לקיומו של המין האנושי, כמו גם של מדינת ישראל. עם זאת, צריך לזכור כי כיום החקלאות היא לא רק משחק קיומי אלא בעיקר משחק כלכלי – ועלינו לדאוג כי הציוד הטוב ביותר נמצא בשימוש בחקלאות שלנו.

יצירת קשר

טלפון : 050-7681044
טלפון : 050-7681044

שדה חובה

יצירת קשר

טלפון : 050-7681044
טלפון : 050-7681044

שדה חובה